(VIDEO) Brawurowy napad w centrum Paryża. Uzbrojeni złodzieje na oczach świadków ukradli ekskluzywną biżuterię

Fot. Nagranie świadków napadu, YouTube
0 4 233

Salony jubilerskie w Paryżu są częstym celem rabusiów. Tym razem okradziony został sklep z ekskluzywną biżuterią położony w centrum miasta.

Do zdarzenia doszło 5 maja w środku dnia, na oczach wielu świadków. Czterech złodziei podjechało na dwóch motocyklach pod sklep Chanel znajdujący się przy Rue de la Paix. Butik, w którym sprzedawane są zegarki i biżuteria znajduje się w tej lokalizacji tymczasowo, gdyż w lokalu przy placu Vendome aktualnie odbywa się remont.

Napastnicy byli uzbrojeni w broń automatyczną i trzech z nich weszło do środka, kiedy jeden, kierujący motocyklem czekał przed butkiem. Jak widać na materiale nagranym przez świadków, przed sklepem chodzą nieświadomi przechodnie.

Przestępcy zrabowali kosztowności i odjechali. Jak przekazał jeden ze świadków, pierwsi policjanci, którzy pojawili się na miejscu, przyjechali na rowerach i nie byli w stanie ruszyć w pościg za złodziejami.

Na ten moment nie podano żadnej informacji o wartości skradzionych towarów. Lokalna policja jedynie potwierdziła autentyczność nagrania. Natomiast firma Chanel oświadczyła, że podczas napadu nikt nie został ranny.

W ubiegłym roku w stolicy Francji doszło do kilku takich napadów. Z salonu Bulgari skradziono biżuterię wartą 10 mln euro, natomiast ze sklepu Chaumet zrabowano kosztowności wyceniane na blisko 2 mln euro.

Źródło: The Telegraph

Zostaw odpowiedź