Kokaina zamiast kawy. 500 kilogramów narkotyków znalezionych w fabryce Nespresso

Fot. Kontener z narkotykami, policja
0 2 443

Szwajcarskie służby przekazały informację o zabezpieczeniu ponad pół tony narkotyków. Nielegalne substancje zostały znalezione przez pracowników popularnej firmy.

Do zdarzenia doszło w Romont na zachodnie kraju. Fabryka Nespresso należąca do koncernu Nestle przyjęła nową dostawę brazylijskiej kawy. Po rozpakowaniu kontenera okazało się jednak, że poza ziarnami znajdują się tam także foliowe torby z białym proszkiem.

Na miejsce wezwano policję z Fryburga, która dokładnie przeszukała kontener, cały magazyn zakładu oraz bocznicę kolejową, gdzie na rozładunek czekały następne transporty. W pięciu kolejnych kontenerach funkcjonariusze znaleźli łącznie ponad 500 kilogramów kokainy.

Wstępnie służby oszacowały wartość zabezpieczonych narkotyków na około 50 milionów franków szwajcarskich.

Szwajcarskie organy ścigania przekazały, że czystość zabezpieczonej kokainy wyniosła ponad 80 procent. Narkotyki zostały wysłane z Brazylii i miały trafić na europejski rynek.

Na ten moment służby prowadzą śledztwo, aby ustalić, w którym momencie w kontenerach ukryto nielegalne substancje, oraz do kogo miała trafić cała dostawa kokainy.

Źródło: Guardian

Zostaw odpowiedź