(VIDEO) Boss 'Ndranghety schwytany na ulicy. Jest podejrzany o zlecenie 130 morderstw. Przez pomyłkę wypuszczono go z więzienia

Fot. Domenico Paviglianiti, Policia Nacional
0 6 478

5 sierpnia hiszpańska Policia Nacional poinformowała o schwytaniu bossa mafii kalabryjskiej, który był poszukiwany od ponad 2 lat.

60-letni Domenico Paviglianiti został zatrzymany na ulicy w Madrycie. Mafioso był jednym z trzech najbardziej poszukiwanych włoskich przestępców. W latach 80′ był znany jako szef wszystkich szefów.

Klan Paviglianiti był jedną z grup, które brały udział w mafijnej wojnie w Kalabrii w latach 80′ i 90′. Była to tak zwana „druga wojna 'Ndranghety”. Paviglianiti wspierali klan De Stefano, który po krwawych starciach i śmierci blisko 700 osób przejął władzę.

Mafioso po raz pierwszy został aresztowany w 1996 roku i skazany na dożywocie, jednak wyrok został skrócony do 30 lat pozbawienia wolności. Ostatecznie przez pomyłkę wymiaru sprawiedliwości został wypuszczony po 23 latach spędzonych w więzieniu.

W tym roku skazany go na kolejne 11 lat więzienia. Śledczy podejrzewają, że Paviglianiti jest odpowiedzialny za 130 morderstw, jednak udowodniono mu zaledwie 8 egzekucji.

Funkcjonariusze, którzy zatrzymali mafiosa, znaleźli przy nim portugalski paszport, 6 tysięcy euro w gotówce i 6 telefonów.

 

Źródło Policia Nacional El Espanol
Zostaw odpowiedź