Ujawniono kryjówki „najgroźniejszych przestępców”. Ukrywali narkotyki i 13 mln dolarów w gotówce.

Fot. ujawniona kryjówka, policja
0 13 866

Brytyjskie służby dokonały kolejnej dużej operacji przeciwko przestępczości zorganizowanej. Była to największa akcja w stolicy kraju.

Policja ujawniła tajne kryjówki gangsterów, w których przechowywano gotówkę oraz przedmioty pochodzące z przestępstw. Znajdowały się tam m.in. narkotyki, biżuteria, a nawet 13 milionów w gotówce.

Jak podają służby, udało się także schwytać „jednych z najgroźniejszych przestępców w Londynie„.

Dwa schowki przypominające generatory prądu zostały ukryte wewnątrz furgonetek, jeden był także wbudowany w podłogę auta. Gangsterzy aby ukryć pieniądze precjoza wykorzystali skomplikowane zabezpieczenia.

Żeby otworzyć skrytki niezbędne były specjalne piloty. Wcześniej jednak trzeba było zasilić je za pomocą transformatora elektrycznego oraz uruchomić zamek hydrauliczny

Zastępca komisarza Graham McNulty przekazał: „Przestępcy dokładają wszelkich starań, aby ukryć narkotyki, broń i dowody ze swoich przestępstw. Funkcjonariusze regularnie spotykają się ze skrytkami w pojazdach i mieszkaniach – na niektóre z nich wydają gigantyczne pieniądze, aby dostęp do skrytek był jak najbardziej skomplikowany. Używają do tego złożonych mechanizmów. Ci ludzie uważają, że ich bogactwo jest nietykalne, a ich jedyną motywacją są pieniądze. Zabierzemy im wszystko,, co uzyskali z przestępstw i postawimy ich przed sądem.„

Źródło: Sky News

Zostaw odpowiedź