Ugodził nożem policjanta, który przyjechał na interwencję.

0 936

fot. Pixabay

Do zdarzenia doszło 1 lipca. Funkcjonariusze z Grodziska Wielkopolskiego zostali skierowani do wezwania dotyczącego awantury domowej, wywołanej przez będącego pod wpływem alkoholu Marka K. 

 

– Po przybyciu na miejsce, jeden z funkcjonariuszy wszedł do mieszkania, z którego dochodziły odgłosy awanturującego się mężczyzny i został ugodzony przez napastnika nożem w brzuch. Na miejsce zdarzenia natychmiast wezwano zespół pogotowia ratunkowego i policjant został przewieziony do szpitala, gdzie udzielono mu pomocy –mówi prok. Magdalena Mazur-Prus z poznańskiej prokuratury okręgowej.

Ustalono, że Marek K. będąc pod wpływem alkoholu, wszczął awanturę w domu zajmowanym przez jego rodzinę, podczas której zachowywał się bardzo agresywnie, co skłoniło matkę wyżej wymienionego do zawiadomienia policji. W momencie gdy Marak K. usłyszał, że ktoś wchodzi do domu, chwycił nóż lezący na stole i zadał cios wchodzącej osobie.

– Mając na uwadze okoliczności zdarzenia i zebrany materiał dowodowy w postaci zeznań świadków, zeznań pokrzywdzonego, protokołów oględzin, protokołu użycia alkomatu i opinii biegłych z Zakładu Medycyny Sądowej w Poznaniu w zakresie obrażeń odniesionych przez pokrzywdzonego, Markowi K. przedstawiano zarzut usiłowania zabójstwa funkcjonariusza podczas pełnienia przez niego obowiązków służbowych i spowodowania obrażeń ciała –dodaje Mazur-Prus

Podejrzany przyznał się do popełnienia zarzucanego mu przestępstwa, wyjaśnił, że w dniu zdarzenia spożywał alkohol, pokłócił się z rodziną i pamięta jak chwycił nóż, ale dalszego przebiegu zdarzenia nie pamięta.

Sąd zastosował wobec podejrzanego Marka K. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Za przestępstwo zarzucone podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności na od lat 8 do dożywocia.

Zostaw odpowiedź