Trzypiętrowa plantacja konopi warta 5 mln złotych zlikwidowana [FOTO]

Fot. zlikwidowana plantacja, mat. prasowe
0 7 124

Narodowa Agencja ds. Przestępczości przekazała informację o ujawnieniu i zlikwidowaniu dużej plantacji marihuany oraz zatrzymaniu zamieszanych w nielegalny proceder.

Brytyjskie służby przeprowadziły operację 15 października w czwartek. Celem akcji było przeszukanie budynku w mieście Coventry, gdzie w przeszłości znajdował się klub nocny.

Do sprawy zatrzymano trzech mężczyzn, 24-letni Andi Qani oraz 31-letni Cao Van Vu trafili do aresztu w Coventry, gdzie będą znajdować się co najmniej do kolejnego procesu w sądzie w Warwick, który został zaplanowany na 12 listopada.

Natomiast 28-letni Adrian Lieshaj był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania i czeka na ekstradycję do Niemiec.

Funkcjonariusze, którzy przeprowadzili czynności na terenie byłego klubu, ujawnili trzypiętrową plantację i 1000 nielegalnych roślin. Sam sprzęt wykorzystywany do uprawy konopi indyjskich został wyceniony na 150 tysięcy funtów, około 750 tysięcy złotych.

Łączna wartość zlikwidowanej plantacji została oszacowana na mniej więcej milion funtów, czyli ponad 5 milionów złotych.

Adam Warnock, szef oddziału NCA tak skomentował ostatnią operację – „To była wysokiej klasy plantacja o znacznych rozmiarach, rozłożona na trzech piętrach wielkiego budynku. To z całą pewnością jedna z największych plantacji, która została ujawniona przez Narodową Agencję ds. Przestępczości.”

Źródło: Sky News

 

Zostaw odpowiedź