Operacja „Kryształowa Tarcza” – DEA skonfiskowało rekordową ilość metamfetaminy

Fot. część zabezpieczonych narkotyków, mat. prasowe
0 4 062

Jak przekazała Amerykańska Agencja Narkotykowa, funkcjonariuszom z Kalifornii w wyniku operacji „Kryształowa tarcza” udało się zabezpieczyć rekordową ilość metamfetaminy.

Akcje DEA zostały przeprowadzone w dwóch lokalizacjach. Pierwszą z nich był garaż znajdujący się na prywatnym terenie w mieście Moreno Valley. Tam ujawniono około 405 kilogramów kokainy, 294 kilogramy metamfetaminy oraz 6 kilogramów heroiny. Kolejne 725 kilogramów metamfetaminy znajdowało się w kryjówce w Perris.

Łącznie zabezpieczono 1019 kilogramów metamfetaminy. Jak przekazali agenci DEA, jest to największa ilość tego narkotyku, jaką udało się przejąć na terenie kraju.

Kolejną ogromną ilość narkotyków przechwycili funkcjonariusze strzegący granic USA i Meksyku. Na przejściu Otay Mesa i San Diego zabezpieczono 1360 kilogramów metamfetaminy, co z kolei było drugim co do wielki udaremnionym przemytem tej substancji w historii Stanów Zjednoczonych.

To jest wystarczająca ilość narkotyków, żeby dostarczyć dawkę każdemu mężczyźnie, kobiecie i dziecku w Stanach oraz Meksyku – powiedział administrator DEA, Timothy Shea.

Źródło: cbsnews.com / abc7

Zostaw odpowiedź