Szokujące odkrycie na moście w Zacatecas. Mieszkańcy w środku dnia odnaleźli 6 powieszonych mężczyzn

Fot. Działania służb na miejscu zdarzenia, mat. prasowe
0 4 166

Mieszkańcy Zacatecas odkryli na jednym z mostów ciała powieszonych mężczyzn. Jak ustaliły media i policja, są to ofiary kartelu narkotykowego.

Ciała zostały odnalezione w czwartek przed południem. Mieszkańcy, którzy zauważyli sześć rozebranych do połowy ofiar zwisających z mostu, zgłosili szokujące odkrycie lokalnej policji.

Zarówno miasto, jaki i cały stan Zacatecas w ostatnich miesiącach stały się miejscem krwawej wojny gangów narkotykowych. O wpływy na tym terenie kartel Sinaloa rywalizuje z Cartel Jalisco New Generation.

Odnalezienie w czwartek mężczyźni, nie są pierwszymi ofiarami wojny w Zacatecas. W lipcu mieszkańcy miasta na tym samym moście odnaleźli aż 11 ciał. Wówczas przy ciałach ofiar napastnicy pozostawili wiadomości z groźbami.

Podobne odkrycia dokonano także w takich miastach jak Fresnillo i Valparaiso, które znajdują się w stanie Zacatecas. Według oficjalnych danych, przez pierwsze sześć miesięcy 2021 roku w stanie Zacatecas z rąk karteli zginęło co najmniej 536 osób. Oznacza to, że w porównaniu do tego samego okresu z 2020 roku liczba morderstw wzrosła o 57 procent.

Źródło Reuters
Zostaw odpowiedź