Prawie 2,5 tysiąca krzaków konopi indyjskich. Policja zlikwidowała cztery plantacje

Fot. Zabezpieczone narkotyki, policja
0 2 761

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu wspólnie z funkcjonariuszami Komisariatu w Rabce-Zdroju zlikwidowali plantacje konopi oraz zatrzymali mężczyznę, który uprawiał je na terenie gminy Raba Wyżna

Nowotarscy policjanci zwalczający przestępczość narkotykową uzyskali informacje, że na terenie  gminy Raba Wyżna ma znajdować się kilka miejsc, w których rosną konopie indyjskie. W wyniku poczynionych ustaleń zlokalizowano 4 plantacje konopi.

Wszystkie one usytuowane były  na zboczu jednego ze wzgórz, w miejscu niezamieszkałym i mocno zalesionym. Łącznie funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli 2400 krzewów.

Policjanci rozpoczęli ustalanie „właściciela” plantacji.  9 sierpnia br zatrzymano 31-letniego mieszkańca tej samej gminy, u którego w wyniku przeprowadzanego przeszukania domu również ujawniono kilka krzewów. Mężczyzna usłyszał już prokuratorskie zarzuty w tej sprawie.

Za  przestępstwo uprawy konopi indyjskich, która może  dostarczyć znacznej ilości ziela konopi grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło Policja
Zostaw odpowiedź