Szokujące odkrycie w Holandii. Śledczy wewnątrz kontenerów odnaleźli sale tortur (VIDEO)

Fot. Ujawniona sala tortur, YouTube
0 12 771

Specjalna grupa śledczych złamała zabezpieczenia komunikatora szyfrującego wiadomości. Informacje, jakie udało się pozyskać funkcjonariuszom z EncroChatu, doprowadziły do licznych aresztowań, a także szokujących odkryć.

Pierwszą akcją związaną ze śledztwem przeprowadzono kilka dni temu, była to największa operacja służb w historii Wielkiej Brytanii, w wyniku której aresztowano blisko 750 podejrzanych – Największa operacja w historii Wielkiej Brytanii. Aresztowano blisko 750 podejrzanych.

Tym razem przeprowadzono kolejne czynności na terenie Holandii. Na południu Rotterdamu w Wouwse Plantage ujawniono siedem kontenerów przerobionych na sale tortur.

Pomieszczenia były dźwiękoszczelne, a wewnątrz znajdowały się krzesła dentystyczne z pasami i kajdankami. Policja kontenery odkryła już w kwietniu. Od tego czasu znajdowały się one pod stałą obserwacją.

Przez kilka tygodni na kontrolowanym terenie kręciło się wiele podejrzanych osób, które pracowały niemalże codziennie. Funkcjonariusze w końcu postanowili zareagować i wkroczyli do akcji.

Do sprawy aresztowano 6 osób. W trakcie czynności ujawniono m.in. odzież policyjną, kamizelki kuloodporne, sekatory, skalpele, kominiarki oraz nielegalną broń.

Jak podają służby operacja w Wielkiej Brytanii i Holandii to dopiero początek działań. Przestępcy, którzy korzystali z EncroChat muszą liczyć się z tym, że prędzej czy później ich wiadomości zostaną odczytane przez policjantów. Niewykluczone są zatrzymania w innych krajach, w tym także w Polsce.

Źródło: BBC

Zostaw odpowiedź