Szczegóły zatrzymania „Żuroma” – narkotyki i wymuszenie rozbójnicze

fot, "Żurom", EAST NEWS
0 4 195

W dniu wczorajszym CBŚP zatrzymało 41-letniego rapera Andrzeja Ż. na lotnisku w Warszawie. „Żurom” usłyszał zarzuty obrotu narkotykami i wymuszenia rozbójniczego. W śledztwie prowadzonym przez Prokuraturę Okręgową Warszawa-Praga zarzuty usłyszało łącznie 9 osób.

Prokurator przesłuchał mężczyznę jeszcze tego samego dnia. Usłyszał on zarzut obrotu znaczną ilością środka odurzającego, około kilogramem haszyszu. Miał tego dokonać w okresie od 10 do 24 stycznia 2018 roku.

Drugie przestępstwo, które zarzuca mu prokuratura, to „usiłowanie dokonania wymuszenia rozbójniczego celem doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem”. Według śledczych „Żurom” ma związek z pobiciem mężczyzny w celu wymuszenia od niego 80 tysięcy złotych.

– Podejrzany nie przyznał się do zarzucanego mu czynu, złożył wyjaśnienia. Prokurator skierował do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie Andrzeja Ż. – powiedział rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga prok. Marcin Saduś.

Joanna Adamowicz z sekcji prasowej Sądu Okręgowego Warszawa-Praga poinformowała, że sąd zastosował wobec Ż. areszt warunkowy. Jeśli „Żurom” wpłaci 100 tysięcy złotych poręczenia majątkowego, będzie mógł opuścić areszt, ale zostanie objęty dozorem policyjnym dwa razy w tygodniu, będzie miał zakaz opuszczania kraju, połączony z zatrzymaniem paszportu.

W sprawie, w której zarzuty usłyszał „Żurom”, podejrzanych jest osiem innych osób. Wszyscy zostali zatrzymani przez CBŚP we wtorek 23 października.

Według nieoficjalnych informacji zatrzymani mężczyźni zostali obciążeni przez przestępcę, który zdecydował się na współpracę z organami ścigania.

Raperowi grozi mu do 12 lat więzienia.

Fani zorganizowali dla niego zrzutkę na kaucję, do której można się dołączyć pod poniższym linkiem:

https://zrzutka.pl/6c3x4d?fbclid=IwAR1iHclMlbrR2w5PCJBZYQpjixpmWTj4mpqb4vlK5Bcmn4ZicHMi_IuGIs4

źródło: PAP/Polsat news.
Zostaw odpowiedź