Prawdziwe kobiety mafii. Te panie nie ustępowały mężczyznom

fot. Griselda Blanco i Pablo Escobar
0 10 621

Nie tylko mężczyźni są bezwzględnymi gangsterami, czy bossami organizacji przestępczych. Niejednokrotnie takie role odgrywają kobiety, które potrafią być równie okrutne, pozbawione współczucia i zabijać z zimną krwią.

Griselda Blanco – Bardziej znana jest pod pseudonimem Kokainowa Matka Chrzestna, urodziła się 15 lutego 1943 roku w Kolumbii. Swoją nielegalną karierę rozpoczęła od prostytucji i kradzieży kieszonkowych. Mówi się, że swoje pierwsze morderstwo dokonała mając 11 lat.

Griselda była twórczynią kokainowego szlaku narkotykowego w Miami oraz podziemia lat 70. i wczesnych lat 80. XX wieku. Kobieta przez pewien czas była także istotną członkinią Kartelu z Medellín, dopóki nie zabiła innej członkini – jednej ze swoich przemytniczek, której nie chciała zapłacić za pracę.

fot. Griselda Blanco

W kwietniu 1975 Blanco została oskarżona o federalny spisek narkotykowy wraz z trzydzieściorgiem swoich podwładnych.

Została zabita w Medellín, 3 września 2012 roku.

Stephanie St. Clair – „Królowa nielegalnej loterii” urodzona 24 grudnia 1886 roku, była amerykańską hazardzistką, która prowadziła liczne nielegalne biznesy w Nowym Jorku. Stawiała opór wpływom mafii i nigdy weszła pod ich kontrolę.

Przestępczą karierę rozpoczęła po przeprowadzce do Harlemu, kiedy to w wieku 15 lat zaczęła sprzedawać narkotyki wraz ze swoim chłopakiem. Po zarobieniu 30 tyś dolarów Stephanie postanowiła odejść od Ed’a, a ten w przypływie nerwów zaatakował kobietę, która pchnęła go tak mocno, że rozbił sobie czaszkę o stół i zmarł.

fot. Stephanie St. Clair

Zarobione pieniądze St. Clair zainwestowała w prowadzenie nielegalnych loterii. Inwestycja 10 tyś dolarów przyniosła jej finalnie zyski pokroju pół miliona dolarów rocznie, sławę na Manhattanie oraz przydomek Królowej nielegalnych loterii.

Jej problemy z mafią zaczęły się po zakończeniu prohibicji, kiedy mafiozi potrzebowali nowych źródeł dochodu. Operatorzy loterii w Harlemie byli wówczas zabijani przez słynnego Dutch’a Schultz’a. Dopiero Stephanie stanęła mu na drodze i mimo niechęci do policji wydała im gangstera.

Po tych wydarzeniach kobieta współpracowała z człowiekiem znanym jako Bumpy Johnson, który był jej późniejszym pośrednikiem w interesach z Lucky Luciano.

Zmarła niedługo przed swoimi 83 urodzinami, w 1969 roku.

Rosetta Cutolo – Ta urodzona w 1937 roku kobieta pochodząca z Ottaviano, to siostra Raffaele Cutolo, bossa Camorry. Przez lata uważana była za mózg Nuova Camorra Organizzata – organizacji stworzonej przez brata w celu odnowienia mafii.

fot. Rossetta Cutolo

W czasach kiedy jej brat siedział za kratkami, Rosetta prowadziła mafijne interesy przy jego pomocy. O charakterze kobiety świadczy jej pseudonim „Occh’egghiaccio” – lodowate oko. Cutolo zarządzała organizacją z jej kwatery głównej – Castel Mediceo. To leżący w Ottaviano 16-wieczny pałac z 365 pokojami, wielkim parkiem, kortami tenisowymi i basenem.

Prowadziła interesy min. z południowoamerykańskimi baronami narkotykowymi.

W 1981 r., po nietrafionych „inwestycjach” i w wyniku mafijnej wojny nowa camorra zaczęła tracić na znaczeniu.

Rosetta ukryła się wówczas przed karabinierami na 10 lat. Poddała się w 1993 r.  i pozwoliła się aresztować wychodząc do policjantów ze spakowaną walizką. Oskarżono ją o 19 morderstw i kierowanie mafią. Nieoficjalnie przypisuje jej się wysadzenie posterunku policji.

Obecnie odsiaduje wyrok.

Maria Licciardi – Nazywana była „Księżniczką” lub „Małą” – z powodu niskiej, drobnej sylwetki. Urodziła się w neapolitańskiej dzielnicy Secondigliano 24 marca 1951 roku. Przestępczy fach odziedziczyła po krewnych, założycielach Alleanza de Secondigliano , koalicji potężnych klanów Camorry, które opanowały przedmieścia Neapolu.

„Matka chrzestna” była bossem Camorry w latach 1991-2001, jest także była szefową Klanu Licciardi. Była na liście trzydziestu najbardziej poszukiwanych przestępców we Włoszech.

fot. Maria Licciardi

Objęła władzę, nad klanem Alleanza de Secondigliano po aresztowaniu jej męża i dwóch braci. Maria zebrała wówczas nieoficjalną koalicję słabych 20 klanów Camorry w celu rozwoju najbardziej dochodowych interesów w mieście jakimi były wymuszenia, narkotyki, przemyt papierosów i prostytucja.

Pod jej rządami Alleanza de Secondigliano stało się bardziej zorganizowane i silne.

Obecnie odsiaduje wyrok w więzieniu.

Urodzona w 1935 r. w Australii Kath Pettingill, znana jest jako Matrona. Kobieta sprawowała rządy nad „Pettingill family” – najsłynniejszą przestępczą rodziną z Australii.

Matrona w przeszłości została postrzelona przez zamknięte drzwi, w wyniku czego straciła oko, które zostało na stałe zastąpione szklanym. Kobieta znana jest jako głowa kryminalnej rodziny i zamieszana jest w wiele przestępstw jak prostytucja, prowadzenie domów publicznych, handel narkotykami i bronią.

fot. Kath Pettingill

„Pettingill family” Kath prowadziła wraz z jej 10 synami. Mają oni na swoim koncie wiele przestępstw m.in. liczne morderstwa, strzelaniny, gwałty, dystrybucja narkotyków(głownie heroina, synowe Kath handlowali narkotykami nawet będąc w więzieniu),przemyt, handel bronią, napady rabunkowe. Dodatkowo rodzina Pettingill brała udział w wojnie gangów, mordowała przywódców innych grup w celu ich osłabienia.

Każdy z synów Kath został skazany i odbył lub odbywa karę pozbawienia wolności. Trzech z nich już nie żyje. Przestępstwa całej grupy jak i pojedynczych członków rodziny są znane w całej Australii.

MAFIA PL

Zostaw odpowiedź