Szczecin: Wyciekły dane o informatorach policji i tajnych współpracownikach

0 1 040

fot. zatrzymanie członków szczecińskiego gangu/cbśp.policja.pl

Z policji w Szczecinie wypłynęły tajne i ściśle tajne dane o współpracownikach i informatorach – podaje tvn24.pl. Sprawę przecieku bada teraz prokuratura.

 

Kilkaset dokumentów oznaczonych symbolem „0” oraz „00”, odpowiednio „tajne” i „ściśle tajne”, znaleziono w jednym z policyjnych hoteli w Szczecinie. Prokuratura bada, czy agenci CBA weszli w układ z przestępcą Prokuratura. – podaje serwis.

– To meldunki od informatorów i tajnych współpracowników z lat 2002-2009, pozwalające ich zidentyfikować. Niejedna osoba jeszcze odsiaduje wyroki dzięki ich informacjom – przekazał jeden prokuratorów. Takie dokumenty powinny spoczywać wyłącznie w kancelarii tajnej.

– Po ujawnieniu dokumentów zostało wszczęte postępowanie wyjaśniające, które prowadzi Komenda Miejska Policji w Szczecinie pod nadzorem wydziału kontroli Komendy Wojewódzkiej. Równocześnie powiadomiliśmy prokuraturę – przekazała TVN-owi 24, podkomisarz Mirosława Rudzińska.

Według rzecznik Rudzińskiej o wyniesienie dokumentów podejrzewany jest pracownik cywilny, który najpierw pracował w Komendzie Miejskiej Policji w Szczecinie, a następnie w jednym z komisariatów.

– Dokumenty zostały znalezione po tym, jak po zwolnieniu z pracy, w grudniu 2017 roku, wyeksmitowano go z hotelu policyjnego, w którym mieszkał – wyjaśnia nasza rozmówczyni. Śledczy zajmujący się sprawą zakładają, że pracownik cywilny wyniósł dokumenty po to, by następnie sprzedawać je grupom przestępczym.

źródło: SERWIS TVN24

Zostaw odpowiedź