Szczecin: Robert S. podejrzewany jest o zabójstwa, podżeganie i pomocnictwo do kolejnych

fot. pixabay
0 1 377

Zachodniopomorski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie prowadzi postępowanie dotyczące między innymi szeregu zabójstw.

 

W toku śledztwa zostały zebrane dowody, które pozwoliły na ogłoszenie postanowienia o przedstawieniu zarzutów odbywającemu karę pozbawienia wolności Robertowi S. Doszło do tego 6 lipca 2018 roku.

Robert S. podejrzany jest o usiłowanie zabójstwa więcej niż jednej osoby, podżeganie do dwóch kolejnych zabójstw i pomocnictwo do dwóch usiłowań zabójstw podjętych na skutek tego podżegania. Ponadto Robertowi S. ogłoszono zarzuty nielegalnego posiadania materiałów i urządzeń wybuchowych oraz broni i amunicji.

Na wniosek prokuratora wobec podejrzanego Roberta S. Sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Śledztwo ma charakter rozwojowy. Do chwili obecnej w jego toku zarzuty przedstawiono 20 podejrzanych.

Śledztwo prowadzone jest pod nadzorem Zachodniopomorskiego Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej przez funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa

Zostaw odpowiedź