Szczecin: 300 kg narkotyków i 33 osoby z zarzutami

0 1 285

fot.prokuratura w Szczecinie/google maps

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie wspólnie z Prokuraturą Okręgową w Szczecinie zakończyli sprawę narkotykową, w której aż 33 osoby usłyszały zarzuty. Ostatni akt oskarżenia dotyczy 19 podejrzanych. Za te przestępstwa grozi kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

 

Śledztwo w tej sprawie prowadził Wydział I Śledczy Prokuratury Okręgowej w Szczecinie przy współpracy z funkcjonariuszami Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.
Z ustaleń postępowania wynika, że mężczyźni w wieku od 19 do 39 lat prowadzili przestępczą działalność na terenie Szczecina, Stargardu oraz innych miejscowości w województwie zachodniopomorskim.

Osoby te jak ustalili policjanci podejrzane są o popełnienie przestępstw o charakterze narkotykowym, w tym m. in. polegających na uczestnictwie w obrocie znacznymi ilościami środków odurzających, a także uprawianie konopi innych niż włókniste.
Z ustaleń śledztwa wynika także, że podejrzani uczestniczyli w obrocie narkotykami przede wszystkim w postaci marihuany oraz amfetaminy w ilości od kilkudziesięciu gramów do kilkunastu kilogramów. Łącznie  funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 300 kg narkotyków.
Podczas zatrzymania poszczególnych mężczyzn, w wyniku ich przeszukania lub przeszukania należących do nich samochodów lub użytkowanych przez nich mieszkań  kryminalni ujawnili i zabezpieczyli narkotyki. Ponadto w wyniku przeszukania w lokalu, w którym mieszkał jeden z podejrzanych policjanci  zabezpieczyli broń palną.

Poczynione ustalenia wykazały również, że jedenastu spośród podejrzanych trudniło się ponadto uprawą konopi innych niż włókniste, prowadząc tzw. plantacje, które były zlokalizowane w różnych miejscowościach na terenie województwa zachodniopomorskiego. Największa z takich plantacji liczyła ponad trzysta sztuk krzewów konopi innych niż włókniste i mogła dostarczyć znacznych ilości marihuany.

W dacie skierowania aktu oskarżenia wobec jedenastu podejrzanych, stosowano środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania, zaś wobec pozostałych osób stosowano wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci m. in. dozoru Policji, zakazu opuszczania kraju oraz poręczenia majątkowego w kwotach od 3.000 zł. do 50.000 zł.
Za zarzucane podejrzanym czyny polegające między innymi na obrocie znacznymi ilościami środków odurzających i uczynienia sobie z tego procederu stałego źródła dochodu, grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Zostaw odpowiedź