Syn słynnego Amado Carrillo zamordowany we własnym domu

Fot. zwłoki ofiary, mat. prasowe
0 14 010

Jak przekazała prokuratura, do zabójstwa doszło 13 sierpnia w Navolato, w stanie Sinaloa. Ofiara została zamordowana we własnym domu.

W czwartek około godziny 21:15 lokalna policja dostała zgłoszenie od jednego z sąsiadów, że w okolicy Alfonso G. Calderon było słychać strzały. Kiedy funkcjonariusze pojawili się na miejscu, odnaleźli zwłoki César Carrillo Leyva w jego garażu.

Jak wstępnie ustalili śledczy, mężczyzna został zastrzelony przez dwóch napastników, którzy pod osłoną nocy czekali pod jego domem.

César Carrillo Leyva był synem słynnego Amado Carrillo Fuentesa – bossa kartelu Juarez. Dzięki swojej flocie lotniczej wykorzystywanej do szmuglowania kokainy na teren Stanów Zjednoczonych Amado został nazwany „El Señor de Los Cielos” czyli “Władca niebios”.

Mimo, że narkobaron zmarł w 1997 roku, wciąż jest o nim głośno. Kilka miesięcy temu w Meksyku odbyła się aukcja, na której sprzedano część jego majątku.

Majątek legendarnego „narcos” sprzedany na licytacji. Miliony dolarów trafią na pomoc najuboższym

 

W 2011 roku w stanie Chihuahua pojawiły się banery i wiadomości z informacją o powstaniu Nowego Kartelu Juarez. Mówiło się wówczas, że władzę nad organizacją przestępczą przejął właśnie César.

Kartel Juarez przez długi czas prowadził wojnę m.in. z kartelem Sinaloa. Być może to właśnie w wyniku tego konfliktu przemytnik został zamordowany.

Policja na ten moment nie jest w stanie podać więcej szczegółów. Aktualnie śledczy wszczęli postępowanie mające na celu ustalenie motywów zbrodni. Jak jednak twierdzą lokalni dziennikarze egzekucja została wykonana na zlecenie synów El Chapo – czyli Los Chapitos.

Źródło: Borderlandbeat.com

Zostaw odpowiedź