„Big Mamá” w rękach policji. Kierowała gangiem narkotykowym

Fot. "Big Mamá", policja
0 7 562

Jak przekazały służby, na początku sierpnia doszło do aresztowania kobiety, która wypracowała sobie ważną pozycję w gangu z Cuauhtémoc.

Lized Yuriria Juárez Hernández znana w przestępczym świecie jako „Big Mamá” jest członkiem grupy La Unión de Tepito. Kobieta nadzorowała dystrybucję i przemyt narkotyków, a także należała do grupy, która chroniła Óscara Andrés Flores Ramíreza – bossa o pseudonimie „El Lunares”.

Według ustaleń śledczych „Big Mamá” pełniła również rolę łącznika pomiędzy gangiem, a skorumpowanymi funkcjonariuszami organów ścigania. Miała ona koordynować ich współpracę, dostarczać łapówki oraz odbierać informacje o planowanych operacjach policji.

Kiedy „El Lunares” został aresztowany, Lized próbowała ukryć się w Michoacán, a następnie w Guanajuato. Ostatecznie podejrzaną udało się schwytać w Cuauhtémoc, w dzielnicy Santa María la Ribera.

Śledczy poinformowali, że zatrzymanie kobiety, to część trwającego śledztwa wymierzonego w przestępczość zorganizowaną w mieście. Oznacza to, że przeprowadzone zostaną kolejne operacje. Być może dojdzie do zatrzymania dzieci Hernández, które także są zamieszane w handel narkotykami.

Źródło: elpais.cr / jornada.com.mx

Zostaw odpowiedź