Syn bogatego polityka transportował 300 kg kokainy. Zginął w katastrofie lotniczej

Fot. wrak samolotu, mat. prasowe
0 5 012

14 listopada doszło do katastrofy lotniczej, w wyniku której zginął syn znanego biznesmena. Okazało się, że transportował dużą ilość narkotyków.

Zdarzenie miało miejsce w lesie na skraju autostrady Geraldo de Barros (SP-304), w wiejskiej okolicy São Pedro, w głębi brazylijskiego stanu São Paulo. W samolocie znajdował się tylko pilot – Marcelo Gonzaga, który jest synem José Gonzaga Sobrinho.

Biznesmen znany szerzej jako Deca do Atacadão jest m.in. właścicielem Grupo Atacadão do Rio do Peixe i jedną z najbogatszych osób a całym stanie Paraíba.

Deca został wybrany w 2010 roku na pierwszego zastępcę senatora Cássio Cunha Limy, a we wrześniu 2016 roku biznesmen objął urząd w Senacie Federalnym.

Przedsiębiorca najprawdopodobniej może zostać objęty śledztwem prowadzonym przez wyspecjalizowane służby, gdyż jak podają zagraniczne media, na pokładzie samolotu, w którym zginął Marcelo, znajdowało się 300 kilogramów kokainy.

Narkotyki zostały zabezpieczone, a całą sprawę nadzoruje oddział do spraw narkotykowych 2.Dise oraz specjalny wydział dochodzeń kryminalnych Deic.

Biznesmen nie skomentował doniesień o narkotykach. Powiedział jedynie, że prosi o uszanowanie jego cierpienia i podejrzewa, iż jego syn może być wrabiany, a katastrofa lotnicza nie była przypadkowa.

Źródło: polemicaparaiba.com

 

Zostaw odpowiedź