Boss 'Ndranghety w rękach policji. Nadzorował przemyty z Ameryki Południowej

Fot. Domenico Bellocco, policja
0 4 935

Włoska policja 13 listopada przeprowadziła operację, w wyniku której zatrzymano 44-letniego bossa mafii kalabryjskiej Domenico Bellocco odpowiedzialnego za przemyt narkotyków z Ameryki Południowej do Europy.

Przestępca został schwytany, w chwili, kiedy przebywał na farmie w Mongiana, w kalabryjskim regionie Vibonese. Górskie miasteczko jest położone niedaleko Piana di Gioia Tauro, gdzie klan Bellocco ma swoją siedzibę.

Mafioso był poszukiwany od 12 miesięcy. W listopadzie 2019 roku śledczy rozbili jedną z grup przemytników, która pracowała dla 44-letniego bossa. Funkcjonariusze ujawnili wówczas gang szmuglujący kokainę z Argentyny do portu w Gioia Tauro.

Policja namierzyła Bellocco, jednak ten zdążył uciec, wykorzystując dane osobowe należące do innego żyjącego mężczyzny, który prawdopodobnie został zmuszony do współpracy.

Jak podają zagraniczne media, Domenico Bellocco uznawany jest za „wschodzącą gwiazdę” 'Ndranghety. Według służb 44-latek nadzorował transport kokainy m.in. z Buenos Aires do Kalabrii.

Po odebraniu narkotyków we Włoszech współpracujące z nim grupy rozprowadzały zakazane substancje po kraju, głównie w Rzymie, Toskanii, Lombardii i w regionie Wenecja Euganejska.

Źródło: gangstersinc.ning.com

Zostaw odpowiedź