Sycylia: Rozbito mafię „owocową”. Skonfiskowano 150 mln euro

0 1 350
fot.pixabay
Antymafijna Dyrekcja Śledcza (Direzione Investigativa Antimafia, DIA) – skonfiskowała majątek o wartości 150 milionów euro braciom, którzy od lat koordynowali działalność mafii na największym rynku z owocami i warzywami w Palermo.

Angelo i Giuseppe Ingrassia, obaj 61-letni, mieli silne powiązania z Cosa Nostra i sprawowali kontrolę nad sprzedażą owoców i warzyw na rynku na Via Montepellegrino, działając w imieniu przestępczego klanu Galatolo – twierdzi DIA.

Bracia korzystali z usług spółdzielni Carovana Santa Rosalia, potajemnie kontrolując transport towarów rolniczych do i z zachodniej Sycylii oraz do głównych centrów zaopatrzenia, poprzez ustalanie odgórnych cen tworząc faktyczny nielegalny monopol.

Według agencji ANSA, skonfiskowany majątek obejmuje szereg nieruchomości, w tym budynki mieszkalne i o przeznaczeniu gospodarczym, a także ciężarówki, samochody i motocykle, udziały w spółkach oraz różne produkty bankowe i finansowe.

Działania braci zostały ujawnione przez śledztwo DIA już w 2014 roku. Jednak pozwolenie na konfiskatę majątku, o które prosiła agencja, zostało wydane przez sąd w Palermo dopiero po czterech latach. Sędzia prowadzący sprawę nakazał również, aby Giuseppe Ingrassia został objęty obserwacją przez następne cztery lata, ponieważ jest uważany za potencjalne zagrożenie dla społeczeństwa.

Cztery dni temu DIA skonfiskowała 400 milionów euro Giuseppe Acanto, byłemu regionalnemu deputowanemu, który – jak się okazało – był związany z czołowymi mafiozami z Costa Nostry.

źródło: rp.pl

Zostaw odpowiedź