Ormianie przechowywali nielegalne papierosy za 130 tys zł.

0 866

Prawie 6 tysięcy paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy skarbowej o wartości ponad 130 tys. zł zabezpieczyli policjanci Wydziału dw. z przestępczością Gospodarczą Komendy Stołecznej Policji. Papierosy były ukryte w wynajętym domu w Warszawie.

 

Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Stołecznej Policji zorganizowali działania, w wyniku których w jednym z domów wynajmowanym przez 57-letniego obywatela Armenii znaleźli prawie 6.000 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej.

Jak wstępnie ustalili, wartość zabezpieczonego mienia przekracza 130000 zł, a uszczuplenia należności dla Skarbu Państwa z tytułu cła, podatku akcyzowego i podatku VAT 123,168 zł.

Do sprawy zatrzymany został 57 i 45-latek. Ten ostatni, również obywatel Armenii w chwili zatrzymania posiadał kilka porcji marihuany.

Mężczyźni już usłyszeli zarzuty z artykułu 91 kodeksu karno skarbowego, dodatkowo 45-latek usłyszał zarzut posiadania narkotyków.  Obaj przyznali się do zarzucanych im czynów i poddali dobrowolnie karze grzywny w wymiarze 400 stawek dziennych.

Zostaw odpowiedź