Straż Graniczna przechwyciła narkotyki za milion złotych. Kobiecie i dwóm mężczyznom grozi 12 lat więzienia

Fot. przeszukanie pojazdu podejrzanego, SG
0 6 393

Funkcjonariusze z Morskiego Oddziału Straży Graniczne j przechwycili blisko 15 kg amfetaminy. Do sprawy zatrzymano kobietę i dwóch mężczyzn. Wartość zabezpieczonych narkotyków szacuje się na ponad milion złotych.

Funkcjonariusze SG ustalili, że na jednej z elbląskich posesji, a także w mieszkaniu niedaleko miasta mogą być przechowywane znaczne ilości narkotyków. Razem z psem służbowym do wykrywania narkotyków przeszukano te miejsca.

Okazało się, że w pomieszczeniach i w samochodzie należącym do jednego z zatrzymanych znaleziono łącznie 18 foliowych worków z białą substancją. Test wykazał, że była to amfetamina, co potwierdził we wstępnej opinii biegły.

W trakcie działań zatrzymano trzy osoby, 29-letnią kobietę i dwóch mężczyzn w wieku 37 i 40 lat, mieszkańców Elbląga i okolic. Prokurator Prokuratury Rejonowej w Elblągu zarzucił im usiłowanie wprowadzenia do obrotu znacznej ilości substancji psychotropowej w postaci amfetaminy.

Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu trafili na trzy miesiące do aresztu. Śledztwo w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z Morskiego Oddziału SG pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Elblągu.

 

Źródło Straż Graniczna
Zostaw odpowiedź