Przemyciła 100 kg narkotyków, mimo to została zatrudniona w policji

Fot. zdjęcie podglądowe
0 6 797

Jak przekazał dziennikarz RMF FM, kobieta skazana za przemyt ogromnej ilości narkotyków po zakończeniu wyroku znalazła pracę w szeregach polskiej policji.

Mateusz Sławek z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. potwierdził, że w sierpniu 2020 roku do służby została przyjęta kobieta, która ma na swoim koncie wyrok za przemyt narkotyków. Została ona skazana przez sąd w Szwecji i karę odbyła poza granicami Polski. Jak podaje portal RMF 24, Polka przemyciła ponad 100 kilogramów narkotyków.

Mimo wyroku kobieta bezproblemowo przeszła etap rekrutacji i sprawdzenie karalności kandydata w Krajowym Rejestrze Karnym.

Lubuska policja zapewnia, że wszystko zostało przeprowadzone zgodnie z obowiązującymi procedurami – Wobec tej kobiety także zostało przeprowadzone takie sprawdzenie, w wyniku którego okazało się, że nie figuruje ona w rejestrze karnym. Postępowanie rekrutacyjne zostało przeprowadzone kompletnie, w związku z powyższym, nie możemy tu mówić o jakimkolwiek uchybieniu osób odpowiedzialnych za proces rekrutacji do Policji.

Wobec funkcjonariuszki wszczęto postępowanie dyscyplinarne i została ona zwolniona w środę 17 lutego. Policja zawiadomiła prokuraturę, która ma ustalić, czy kobieta powinna odpowiedzieć za poświadczenie nieprawdy. Jak wiadomo, nikt w gorzowskiej komendzie nie poniesie konsekwencji w związku z zatrudnieniem przemytniczki.

 

 

 

Źródło RMF
Zostaw odpowiedź