Scenarzysta filmu Patryka Vegi w rękach CBŚP. Miał pracować dla pseudokibiców

Fot. zatrzymanie jednego z podejrzanych, policja
1 7 089

Jak informowaliśmy we wczorajszym komunikacie, CBŚP rozbiło grupę multiprzestępczą. Członkowie gangu podejrzani są m.in, o przestępstwa narkotykowe, pobicia, groźby, korupcję, oszustwa i inne. CBŚP zatrzymało 3 osoby i kolejne 3 doprowadziło do prokuratury z zakładów karnych.

Policjanci z Zarządu w Katowicach CBŚP, pod nadzorem Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach, prowadzą od wielu miesięcy czynności w ramach śledztwa dotyczącego zorganizowanej grupy przestępczej.

Członkowie gangu działali w latach 2014 – 2017 na terenie niemal całego kraju, a głównie w województwie podkarpackim i śląskim. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że w tym czasie mogli dokonywać przestępstw narkotykowych, przeciwko życiu i zdrowiu, mieniu oraz inne. Z zebranego materiału wynika, że członkowie gangu mogą być również odpowiedzialni za wyłudzenie blisko 90 tys. litrów oleju napędowego.

Pod koniec stycznia policjanci CBŚP zatrzymali 3 osoby, w wieku od 33 do 61 lat. Kolejne 3 osoby doprowadzono do prokuratury z zakładów karnych. Działania przeprowadzono na terenie województwa podkarpackiego, śląskiego oraz małopolskiego. Wówczas to, policjanci zabezpieczyli amunicję, telefony komórkowe, komputery i inne nośniki bazy danych oraz dokumentację. Przejęty materiał obecnie jest szczegółowo analizowany. Zabezpieczono także 160 tys. zł w gotówce.

Jak ustalili dziennikarze RMF FM, wśród zatrzymanych znalazł się Grzegorz B., jeden ze scenarzystów współpracujących z Patrykiem Vegą przy tworzeniu filmu „Pętla”, który wystąpił również w filmie „Bad Boy” i „Polityka”. Według nieoficjalnych informacji podejrzany chciał pracować dla Psycho Fans i zaoferował im swoje usługi, jakimi miał być handel narkotykami, w ramach czego dokonał próbnej transakcji. Mężczyzna ma odpowiedzieć również za powoływanie się na wpływy w Służbie Więziennej, a także wręczenie łapówki w zamian za prawo jazdy.

Prokurator Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach przedstawił dwóm zatrzymanym zarzuty dotyczące powoływania się na wpływy w instytucjach państwowych. Pozostali podejrzani usłyszeli zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej oraz udziału w obrocie znacznymi ilościami amfetaminy.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego wobec 5 osób sąd zastosował środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania, a wobec jednej dozór policyjny.

Śledztwo jest rozwojowe i planowane są następne zatrzymania.

 

 

Źródło Policja RMF24
1 komentarz
  1. Patryk mówi

    Każdemu się zdarza pobłądzić. Zaraz oczywiście wyleje się hejt na P. Vegę. Z drugiej strony, kto lepiej nakręci film o gangsterach od samych gangsterów 😀

Zostaw odpowiedź