Samobójstwo w monitorowanej celi aresztu śledczego we Wrocławiu

fot. areszt śledczy we Wrocławiu
0 3 713

W monitorowanej celi aresztu śledczego we Wrocławiu doszło do samobójstwa jednego z osadzonych.

Prokuratura Rejonowa Wrocław Stare Miasto prowadzi postępowanie pod kątem niedopełnienia obowiązków. We wtorek, 29 stycznia, w areszcie śledczym przy ul. Świebodzkiej we Wrocławiu doszło samobójstwa.

Jak dowiedzieli się dziennikarze Kryminalnej Polski oraz Mafia PL, doszło do tego w celi monitorowanej. Prokuratura Rejonowa Wrocław Stare Miasto prowadzi dochodzenie w sprawie niedopełnienia obowiązków. – Potwierdzam, że doszło do takiego zdarzenia. Samobójstwo miało miejsce w celi monitorowanej.

Obecnie prokuratorzy prowadzą czynności w tej sprawie – mówi dziennikarzom Kryminalnej Polski Małgorzata Klaus, Rzecznik Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu. – Do zdarzenia doszło we wtorek późnym popołudniem.

Wczoraj śledczy podjęli pierwsze czynności w tej sprawie. Z naszych ustaleń wynika, że osadzony przebywał w celi jednoosobowej, na tę chwilę nie mogę powiedzieć, czy była to cela dla osób niebezpiecznych czy też nie, ustalenia trwają – informuje Małgorzata Kalecińska, Prokurator Rejonowa z prokuratury Wrocław Stare Miasto.

Według nieoficjalnych informacji do jakich dotarła Mafia PL, samobójcą był 26-letni mieszkaniec Legnicy, który powiesił się w celi używając sznurówek.

Mężczyzna został aresztowany kilka dni wcześniej pod zarzutem gróźb karalnych.

źródło: Mafia PL, Kryminalna Polska

Zostaw odpowiedź