Sąd Apelacyjny podjął decyzję w sprawie Ryszarda Boguckiego skazanego za zabójstwo „Pershinga”

Fot. Ryszard Bogucki, TVP
0 2 892

Sąd Apelacyjny rozpatrzył zażalenie prokuratury na decyzję Sądu Okręgowego, który zwolnił Ryszarda Boguckiego z reszty wyroku.

Bogucki w 2004 roku został skazany na 25 lat za zabójstwo Andrzeja Kolikowskiego ps. „Pershing”, do którego doszło 5 grudnia 1999 roku w Zakopanem. Egzekucję miał wykonać razem z Ryszardem Niemczykiem.

Najpierw w 2021 roku, a teraz ponownie w czerwcu Bogucki ubiegał się o warunkowe przedterminowe zwolnienie. Sąd w Częstochowie pozytywnie rozpatrzył wniosek skazanego i podjął decyzję o zwolnieniu go z reszty wyroku pozbawienia wolności.

Mimo że Zastępca Dyrektora Zakładu Karnego w Herbach negatywnie rozpatrzył wniosek Boguckiego, sąd uznał, że ten jest już w pełni zresocjalizowany i po wyjściu na wolność nie dopuści się więcej żadnego przestępstwa.

Wyrok Sądu Okręgowego w Częstochowie zaskarżyła miejscowa prokuratura, a sprawa następnie trafiła do Sądu Apelacyjnego w Katowicach. Ten zadecydował, że Bogucki nie dostanie możliwości szybszego opuszczenia zakładu karnego.

Skazany będzie więc przebywał za kratami do stycznia 2026 roku. Jak przekazał prawomocnik, Bogucki nie zamierza więcej ubiegać się o warunkowe zwolnienie:

– Nie będę się już ubiegał o przedterminowe warunkowe zwolnienie i odbędę karę 25 lat pozbawienia wolności w pełnym wymiarze.

Źródło: PAP

Zostaw odpowiedź