Rosyjski gangster zatrzymany przez kontrterrorystów. Był ścigany przez Interpol

Fot. zatrzymany gangster, policja
0 3 999

Wczoraj rano policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku wspólnie z kontrterrorystami zatrzymali 58-letniego obywatela Rosji poszukiwanego na podstawie międzynarodowego listu gończego. Mężczyzna podejrzewany jest o kierowanie grupą przestępczą. Za tego typu przestępstwo, wg. prawa Federacji Rosyjskiej, grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z zespołu poszukiwań celowych KWP w Gdańsku zatrzymali 58-letniego obywatela Rosji poszukiwanego międzynarodowym listem gończym wydanym przez Sąd Centralny w Czelabińsku (Rosja). Poszukiwany podejrzewany jest kierowanie grupą przestępczą zajmującą się przemytem broni oraz podzespołów do wytwarzania broni oraz sprzętu wojskowego.

Przez Interpol mężczyzna poszukiwany był od grudnia 2019 roku. Policjanci w maju ubiegłego roku uzyskali informację, że 58-latek ukrywa się na terytorium Polski. W trakcie pracy operacyjnej ustalili, że poszukiwany wynajmuje mieszkanie na terenie Sopotu. Z uwagi na ciężar przestępstw o jakie jest podejrzewany mężczyzna do działań zostali włączeni policyjni kontrterroryści. Wczoraj o godzinie 6:00 policjanci siłowo weszli do mieszkania zajmowanego przez poszukiwanego.  Mężczyzna był zaskoczony, nie stawiał oporu.

Dziś 58-latek zostanie doprowadzony do sądu. Po weryfikacji dokumentów oraz potwierdzeniu informacji zawartych w liście gończym zostanie podjęta decyzja o ewentualnej ekstradycji zatrzymanego do Rosji.

Wg prawa Federacji Rosyjskiej maksymalny wymiar kary za przestępstwa jakie ciążą na 58-latku to 12 lat

Źródło: policja.pl

Zostaw odpowiedź