Rodzina bossa kartelu nielegalnie aresztowana. Kobiety miały być torturowane w trakcie przesłuchań.

Fot. El Marro / Maria Ortiz, mat. prasowe
0 9 026

Meksykańska policja w nielegalny sposób próbowała pozyskać informacje na temat przestępczej działalności jednego z najbardziej poszukiwanych przestępców w kraju.

Jose Antonio Yepez Ortiz znany jako El Marro jest szefem kartelu Santa Rosa. Grupa przestępcza jest podejrzana głównie o handel kradzionym paliwem i narkotykami.

20 czerwca matka narkobarona Maria Eva Ortiz trafiła do zakładu karnego Puentecillas, który znajduje się w stanie Guanajuato. Wraz z nią uwieziona została siostra El Marro Juana oraz kuzynka Rosalba.

Sędzia Paulina Irais Medina Manzano zleciła zwolnienie zatrzymanych kiedy pojawiły się informacje dotyczące nieprawidłowości związane z aresztowaniem. Co więcej prowadząca śledztwo miała wejść w posiadanie „racjonalnych dowodów” na psychiczne torturowanie przesłuchiwanych.

Prawnik Marii Ortiz wyjaśnił, że w trakcie działań funkcjonariuszy pojawiło się wiele niezgodności, w tym nieprawidłowy nakaz aresztowania.

Jak się okazało żona przestępcy także została nielegalnie pozbawiona wolności na początku tego roku. Sprawa wyszła na jaw dzień przed zwolnieniem kobiety z więzienia.

Źródło: dailymail.co.uk

Zostaw odpowiedź