Robili narkotykowy deal pod marketem, obu aresztowano

0 1 013

Dwóch mężczyzn handlujących narkotykami wpadło w ręce policji. Mundurowi namierzyli ich na parkingu jednego z supermarketów na terenie gminy Wilka Wieś. A potem już jeden ze sprawców naprowadził policję na garaż, w którym przechowywał swój „towar”. Teraz obaj sprawcy spędzą trzy miesiące za kratami. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

 

Kryminalni z Komedy Powiatowej Policji w Krakowie zabezpieczyli w ten sposób przeszło 7 kilogramów marihuany i 4,5 grama amfetaminy. Zaczęło się od spotkania na parkingu przy supermarkecie w gminie Wielka Wieś. Tam 44-letni mieszkaniec gminy Zielonki przekazał 31-letniemu mieszkańcowi powiatu olkuskiego kartonowe pudło.

Mężczyzna z powiatu olkuskiego schował je do bagażnika swojego samochodu i odjechał. Policjanci widzieli całe zajęcie i wiedzieli, że mężczyźni mogą trudnić się handlem narkotyków, wiec ruszyli za samochodem, w którym był przekazany pakunek.

Jak informuje sierż. sztab. Justyna Fil, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Krakowie – mężczyzna dotarł w rejon garaży osiedlowych w powiecie olkuskim i w jednym z nich umieścił przewożone pudło kartonowe. Wówczas kryminalni postanowili sprawdzić mężczyznę.

Okazało się, że w pudle w kilkunastu workach foliowych była marihuana. Policjanci przeszukali garaż i znaleźli kolejne partie narkotyków. Część z nich była ukryta w kanale samochodowym przykrytym deskami. Łącznie kryminalni zabezpieczyli ponad 7 kilogramów marihuany oraz wagę elektroniczną służącą do ważenia narkotyków.

A w pojeździe, którym mężczyzna się poruszał znajdowały się też dwa woreczki strunowe z zawartością amfetaminy o łącznej wadze ponad 4,5 gramów, zostały ukryte w podłokietniku. Mężczyzna został zatrzymany.

Chwilę po tym, w ręce funkcjonariuszy wpadł jego 44-letni kolega. Obaj usłyszeli zarzuty uczestnictwa w obrocie znaczną ilością środków odurzających w postaci marihuany. 31-latek dodatkowo usłyszał zarzut za posiadanie amfetaminy. Sąd zdecydował o ich tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące. Za handel znaczną ilością narkotyków grozi im do 12 lat więzienia.

 

Zostaw odpowiedź