Rekordowy przemyt haszyszu. Straż Graniczna przechwyciła narkotyki warte ponad 12 mln złotych

Fot. zabezpieczone torby z narkotykami, Straż Graniczna
0 3 607

W śledztwie Lubelskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali transport 244,5 kg haszyszu o czarnorynkowej wartości ponad 12 milionów złotych. Zatrzymano dwóch mężczyzn będących obywatelami Litwy. Usłyszeli oni zarzuty i na wniosek prokuratora trafili do aresztu.

Usłyszeli zarzuty

W związku z ujawnionym nielegalnym transportem zatrzymano dwóch mężczyzn, obywateli Litwy, którzy podróżowali skontrolowanym zestawem ciężarowym. Prokurator Lubelskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie przedstawił zatrzymanym zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej kwalifikowane z art. 258 § 1 kk oraz usiłowania wywozu z terytorium Polski na Białoruś znacznych ilości haszyszu kwalifikowane z art. 13 § 1 kk w zw. z art. 55 ust. 3 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Podejrzanym grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Na wniosek prokuratora wobec podejrzanych został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Narkotyki w naczepie ciężarówki

Funkcjonariusze Straży Granicznej w miejscowości Zbuczyn w pow. siedleckim, przy trasie E30 zatrzymali do kontroli ciężarówkę. W wyniku przeszukania pojazdu przeprowadzonego z udziałem psa wyszkolonego do wykrywania narkotyków, w naczepie ujawniono 14 toreb sportowych zawierających owalne kostki substancji żywicznej koloru brunatnego.

Przeprowadzona analiza kryminalistyczna wykazała, że jest to wysokiej jakości haszysz. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to ponad 12 milionów złotych.

Źródło Prokuratura Krajowa
Zostaw odpowiedź