80-latek z chrześcijańskiego radia skazany na 3 dożywocia. Wyłudził od seniorów 32 mln dolarów

Fot. William Neil Gallagher, mat. prasowe
0 3 380

80-letni mężczyzna z Teksasu usłyszał wyrok w związku z wyłudzaniem kilkudziesięciu milionów złotych. Oszukał wielu słuchaczy chrześcijańskiej stacji radiowej.

William Neil „Doc” Gallagher był prowadzącym radiowy program „Money Doctor”, dzięki któremu pozyskiwał kolejne ofiary. 80-latek reklamując Gallagher Financial Group, kierował się do osób wierzących i używał takiego sloganu jak „Do zobaczenia w kościele w niedzielę”.

80-latek sprzedawał również książkę, w której opisywał swój plan biznesowy zatytułowaną „Jezus Chrystus. Money Master”.

Gallagher obiecywał poszkodowanym od 5 do 8 procent zwrotów z inwestycji. Niemal wszystkie ofiary przestępstwa to osoby w wieku od 60 do 90 lat. Jak podaje gazeta New York Times, były to osoby, którym nie zależało na ogromnych zyskach, a na stabilnym funduszu emerytalnym.

Gallagher trafił do aresztu w marcu 2019 roku oskarżony o dokonanie podobnych oszustw w hrabstwie Dallas. W 2020 roku przyznał się do winy i został skazany na 25 lat więzienia. Tym razem wyrok był znacznie bardziej surowy. 1 listopada sąd w Fort Worth skazał go na trzy dożywocia.

80-latek oszukał kilkaset ofiar, które straciły od 50 do nawet 600 tysięcy dolarów. Śledczy ustalili, że łącznie Gallagher wyłudził 32 mln dolarów. Duża część poszkodowanych osób obawia się, że niedługo pozostanie bez pieniędzy i w konsekwencji musiała m.in. sprzedać swoje domy czy też zaciągnąć pożyczki.

– Doc Gallagher jest jednym z najgorszych przestępców, jakich widziałam. Bezlitośnie okradał swoich klientów, którzy ufali mu przez prawie dekadę. Wyłudził 32 mln dolarów od swoich klientów i wykorzystał wiele starszych osób. Budował swoje przestępstwo dookoła kościoła, żerując na osobach, które wierzyły, że jest prawdziwym Chrześcijaninem – powiedziała Lori Varnell, szefowa zespołu ds. oszustw finansowych dla osób starszych w prokuraturze okręgowej hrabstwa Tarrant.

Źródło Polsat News New York Times
Zostaw odpowiedź