Raper z Warszawy aresztowany za posiadanie 3,5 kg narkotyków

Fot. Zabezpieczone narkotyki, policja
0 11 813

Policjanci z warszawskiego Mokotowa zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków – powiedział dziś rzecznik mokotowskiej policji asp. szt. Robert Koniuszy. Jak nieoficjalnie udało się ustalić, zatrzymany to Jarosław K. – warszawski raper wchodzący w skład grupy „Pewna Pozycja„.

Policjanci ustalili, że 36-letni mężczyzna może być w posiadaniu znacznej ilości narkotyków, które czasami przechowuje u swojego kolegi na warszawskim Śródmieściu. Wiedzieli, że w dniu zatrzymania będzie chciał przewieźć spore ilości kokainy i marihuany właśnie do swojego 30-letniego znajomego. Najpierw jednak postanowił odwiedzić matkę mieszkającą również okolicach Centrum. Pod ten adres srebrnym dodge caravanem podjechał mężczyzna w wieku około 45 lat.

Obserwowany mężczyzna usiadł na tylne siedzenie auta i razem pojechali ulicami warszawskiego Mokotowa w kierunku Ursynowa. Będąc na jednym z tamtejszych osiedli zatrzymali się na chwilę, a następnie ruszyli w drogę powrotną w kierunku Śródmieścia. Po drodze zostali zatrzymani do kontroli przez policjantów, którzy mieli uzasadnione podejrzenie, że obserwowany pasażer ma przy sobie środki odurzające. Samochodem kierował 48-latek.

Intuicja zawodowa ich nie myliła. W trakcie przeszukania plecaka 36-latka znaleźli torbę foliową z kokainą o wadze około 100 gramów oraz hermetycznie zamkniętą torbę wypełnioną kilogramem marihuany. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnego aresztu. Reszta policjantów pojechała odwiedzić mieszkanie 36-latka na warszawskiej Ochocie oraz to, w którym miał magazynować narkotyki.

W trakcie przeszukania mieszkania na Śródmieściu funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli około pół kilograma amfetaminy, podobną ilość marihuany, około 400 gramów haszyszu i prawie 2000 tabletek MDMA o łącznej wadze około 800 gramów. Narkotyki trafiły do depozytu a przechowujący je 30-latek do policyjnego aresztu. W mieszkaniu na warszawskiej Ochocie policjanci ujawnili foliowy worek z nielegalnym suszem. Do policyjnego aresztu trafiła będąca w przeszukiwanym mieszkaniu partnerka zatrzymanego wcześniej 36-latka.

W trakcie dalszych czynności do posiadania narkotyków przyznał się 36-latek. Wyjaśnił, że całość należała do niego. Jego znajomi oraz partnerka mieli nie mieć z tym nic wspólnego. Mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania 3,5 kilograma środków psychoaktywnych.

Na wniosek policjantów i prokuratury został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu kara do 10 lat więzienia. Pozostali zatrzymani zostali przesłuchani w charakterze świadków i zwolnieni do domu.

Źródło: policja.pl, TVP Info, RMF 24

Zostaw odpowiedź