Raper Nipsey Hussle zastrzelony przed swoim sklepem w Los Angeles

fot,. miejsce strzelaniny, FOX9
0 3 156

33-letni raper zmarł w szpitalu po tym, gdy został wielokrotnie postrzelony przed swoim sklepem Marathon Clothing Company w dzielnicy Crenshaw. W strzelaninie zostały ranne dwie inne osoby. Obie zostały przewiezione do szpitala.

Nipsey urodził się jako Ermias Asghedom. Dorastał w Creenshaw w pobliżu Los Angeles. W wieku 14 lat wyprowadził się od rodziców i zamieszkał z babcią. Niedługo później wstąpił do gangu Rollin’ 60s, będącego częścią Crips.

W 2005 roku ukazał się jego pierwszy mixtape “Slauson Boy”. Uwagę środowiska zwrócił kolejnymi wydawnictwami – trylogią mixtape’ów “Bullets Ain’t Got No Name”. Nipsey współpracował m.in. z Drake’em (“Killer”) i Snoop Doggiem (“Upside Down” z płyty “Malice In Wonderland”).

fot. Nipsey Hussle

Choć Nipsey nagrał debiutancki album dopiero po trzydziestce, uchodził za wschodzącą gwiazdę Zachodniego Wybrzeża. Wydany w ubiegłym roku album “Victory Lap” zebrał znakomite recenzje (m.in. 7,8/10 od Pitchforka, 8/10 od XXL i 88/100 od HipHopDX). Wydawnictwo dediutowało na czwartym miejscu listy Billboardu.

W mediach społecznościowych rapera żegnają m.in. Rihanna, Drake, A$AP Rocky, Chance The Rapper, Talib Kweli, 21 Savage i wielu innych.

źródło:cgm.pl, popkiller.pl

Zostaw odpowiedź