Raper „Kaczy” zatrzymany. W tle przemyt 5,5 ton narkotyków za 300 mln złotych

Fot. YouTube
0 3 871

19 czerwca CBŚP przekazało informację o zlikwidowaniu szlaku przemytniczego. W sprawie występuje już 31 podejrzanych, w tym popularny raper.

Jak ustali śledczy, od 2018 roku zorganizowana grupa przestępcza przemycała narkotyki przede wszystkim z Ekwadoru i Hiszpanii. Głównie była to kokain, marihuana oraz haszysz, która w hurtowych ilościach trafiała do Polski. Następnie zakazane substancje rozprowadzano na terenie kilku województw.

Z zebranego materiału dowodowego wynika, że gang w ciągu ostatnich 5 lat mógł przeszmuglować łącznie 5,5 tony narkotyków, których wartość oszacowano na 300 mln złotych. W tym 150 mln za 5 ton marihuany i haszyszu oraz 150 mln za 500 kilogramów kokainy.

Kolejne już działania w tej sprawie przeprowadzono w kilku krajach. Ostatnia operacja koordynowana przez Europol została zrealizowana w Hiszpanii, Niemczech i Polsce. Tym razem zatrzymano 10 osób, a wśród z nich znalazł się Marek A. – raper znany pod pseudonimem „Kaczy Proceder”, który jest byłym członkiem składu Molesta Ewenement.

Wobec osób zatrzymanych na terenie Hiszpanii oraz Niemiec wdrożono procedurę ekstradycyjną, natomiast osoby zatrzymane w Polsce zostały tymczasowo aresztowane przez sąd na okres trzech miesięcy. Zatrzymani podejrzani są o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, przemyt i wprowadzanie do obrotu znacznych ilości narkotyków, za co może grozić kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Zostaw odpowiedź