Mały świadek koronny „Ramzes” skazany za pomówienie „Westerna”

Paweł P. ps. Ramzes, akta sprawy.
0 7 426

Poznański przestępca Paweł P. „Ramzes”, nazywany przez media etatowym świadkiem koronnym został właśnie skazany w związku ze składaniem fałszywych zeznań.

O składanie fałszywych zeznań, obciążających znanego poznańskiego gangstera Marka F. „Westerna”, „Ramzesa” i jego żonę oskarżyła Prokuratura w Zielonej Górze. Dla Pawła P. prokurator zażądał 1,5 roku więzienia zaś dla jego partnerki rok w zawieszeniu na 3 lata.

Po chwili namysłu sąd podjął decyzję i skazał „Ramzesa” na 2 lata bezwzględnego więzienia, a jego żonę na rok pozbawienia wolności. Argumentując swoją decyzję w sprawie kobiety, sąd zaznaczył, że żona Pawła P. popełniła ciąg przestępstw i była wielokrotnie karana.

Wcześniej „Ramzes” przez lata współpracował z poznańską prokuraturą zeznając w wielu medialnych sprawach. W 2018 roku wyszło na jaw, że mężczyzna poszedł na układ z prokurator Agnieszką Nowicką, regularnie obciążając oskarżone przez nią osoby, w zamian za co umorzono sprawę dwóch dokonanych przez niego gwałtów.

Na liście osób pomówionych przez Pawła P. poza „Westernem” znaleźli się także m.in. Artur M. „Ogór” (uniewinniony od zarzutu udziału w gangu i handlu narkotykami), Marek B. i Damian W. „Donald” (wraz z „Westernem” uniewinnieni od zarzutu siłowego przejścia dyskoteki), zawodnik MMA Michał Materla (uniewinniony od zarzutu udziału w gangu i przemytu narkotyków) czy emerytowany funkcjonariusz policji Grzegorz Rogulski, który otrzymał już od sądu 250 tys. złotych zadośćuczynienia za niesłuszny areszt.

Kłamstwa „Ramzesa” i współpraca z Nowicką wyszły na jaw po przypadkowym spotkaniu z Markiem F. nad jeziorem w podpoznańskim Kiekrzu. „Western” przed rozmową z „Ramzesem” włączył w telefonie dyktafon i zarejestrował, jak Paweł P. przyznaje się do układu oraz składania fałszywych zeznań.

fot. Marek F. Western i Paweł P. Ramzes (w szarej koszulce i spodniach) podczas rozmowy nad jeziorem. Sytuację zarejestrowała również kamera

Podczas nagrania padają następujące słowa:

Western: – (…)Rozumiem. Tylko dziwi mnie, jak się dałeś namówić na takie zeznania

Ramzes: – Siedziałbyś za gwałt 15 lat?

Western: – I dlatego cię zmusili do tych zeznań?

Ramzes: – Dajesz Westerna, my dajemy ci papiery, ty tylko przytakujesz i ch*j. Rozumiesz?

Podczas tej samej rozmowy, Ramzes przyznał się także do pomówienia Michała Materli:

Ramzes: – A kto dał Materlę? Powiedz mi, jak ja go k*rwa nawet nie znam.

Western: – Ty.

Ramzes: – No, jak ja go k*rwa nawet nie znam. Ja go kurwa nawet na oczy nie widziałem, Materli. I za co siedział Materla? Za to, że go dałem.

Kiedy nagranie ujrzało światło dzienne, pogrążony „Ramzes”  próbował ratować twarz, zeznając w prokuraturze, że cała rozmowa była zaaranżowana przez „Westerna”, który rzekomo miał mu grozić zgwałceniem żony i uprowadzeniem syna. Taką samą wersję przedstawiła żona Pawła P., potwierdzając, że Marek F. miał go szantażować.

Sąd jednak nie dał wiary ani gubiącemu się w swoich konfabulacjach „Ramzesowi”, ani jego małżonce, i skazał ich w piątek kolejno na 2 lata i 1 rok bezwzględnego pozbawienia wolności.

Wyroki nie są prawomocne, jednak jeśli zasądzona kara dla Pawła P. uprawomocni się, mogą zostać odwieszone wcześniejsze wyroki, które zawieszano z racji posiadania przez niego statusu „małego świadka koronnego”.

Wciąż ciążą na nim również zarzuty składania fałszywych zeznań w sprawie śmierci Ewy Tylman oraz przestępstw gospodarczych.

źródło: online-mafia.pl

 

Zostaw odpowiedź