23 tony kokainy w rękach służb. To największy przemyt w historii Europy

Fot. zabezpieczony kontener z kokainą, Zoll
0 7 265

Służby celne z Belgii i Niemiec przechwyciły największą w historii Europy dostawę kokainy. Zabezpieczone narkotyki mogą być warte kilka miliardów euro.

Cała operacja trwała ponad tydzień. W wyniku śledztwa dokonano aresztowania 28-letniego mężczyzny z Vlaardingden z Holandii. To właśnie do niego były zaadresowane skonfiskowane dostawy.

Niemieckie służby zgodnie z informacjami przekazanymi przez holenderską stronę skontrolowały trzy kontenery, które trafiły do portu w Hamburgu. Jak się okazało, w puszkach, w których miała znajdować się szpachla, ukryto również ogromną ilość narkotyków.

Łącznie w trzech kontenerach z Paragwaju ujawniono 1728 puszek, w których znajdowało się 16174 kg kokainy.

Fot. narkotyki ukryte w puszkach ze szpachlą, Zoll

Wraz z konfiskatą narkotyków holenderskie służby podjęły działania, które doprowadziły ich do 11 kontenerów wysłanych z Panamy do Antwerpii w Belgii. W dostawach miały znajdować się ananasy, owoce morza, czy też drewno.

Tym razem belgijskie służby przechwyciły 7200 kg kokainy. Łącznie skonfiskowano 23374 kg tego narkotyku. Wartość zabezpieczonych substancji może wynieść nawet 3,5 mld euro.

Zarówno niemieckie, jak i belgijskie służby w swoich komunikatach zaznaczyły, że są to całkowicie rekordowe ilości, których nigdy wcześniej nie udało się skonfiskować.

 

Źródło Zoll
Zostaw odpowiedź