Przemycali kokainę w implantach piersi. Gang chirurgów rozbity

Fot. Rozbita grupa przestępcza, mat. prasowe
0 3 707

Organy ścigania rozbiły kartel narkotykowy, jednocześnie ujawniając nietypową metodę na przemyt. O całej sprawie przekazały zagraniczne media, niestety nie ujawniono zbyt wielu informacji.

Jak wiadomo, organizacja odpowiedzialna za cały proceder, to grupa „Los Cirujanos”. Gang został rozbity w wyniku dwóch akcji przeprowadzonych na terenie Kolumbii. Funkcjonariusze dokonali przeszukań w Cali i w Medellin.

Łącznie zatrzymano sześciu mężczyzn i cztery kobiety. Wszyscy trafili do aresztu i odpowiedzą za przemyt narkotyków do Europy.

Wśród podejrzanych znalazł się znany lekarz pracujący w szpitalu w Medellin, chirurg ze szpitala w Cali i mężczyzna, który podszywał się pod lekarza. Jego zadaniem było rekrutowanie kobiet, którym obiecywał pracę w Hiszpanii.

Gang w pokojach hotelowych i wynajętych apartamentach zmuszał kobiety do poddania się operacji, do których lekarze wykorzystywali implanty piersi wypełnione płynną kokainą. Kobiety następnie trafiały na lotniska w Cali lub w Bogocie, skąd leciały do Madrytu.

W Hiszpanii członkowie gangu przeprowadzali kolejne operacje, aby odzyskać dostawę kokainy, którą następnie rozprowadzali po Europie.

Źródło: thetimes.co.uk / Daily Mail Online

Zostaw odpowiedź