Już dzisiaj premiera „Asymetrii”. W obsadzie „Misiek z Nadarzyna” i „Lelek”

Fot. Aktorzy na planie filmowym "Asymetrii"
0 19 649

Już dzisiaj, 13 listopada premiera nowego filmu Konrada Niewolskiego, twórcy kultowej produkcji „Symetria”. Po 17 latach od jej premiery reżyser powraca z „Asymetrią”, która trafi na platformę 22bit.tv

W 2003 roku reżyser stworzył swoje największe dzieło – „Symetrię„. Film o 26-letnim Łukaszu, który niesłusznie oskarżony trafił do aresztu śledczego. Adwokat próbuje go wyciągnąć, jednak okazuje się bezskuteczny. W wyniku pewnych wydarzeń główny bohater postanawia dołączyć do grupy grypsujących więźniów.

Tytuł nowej produkcji „Asymetria” może błędnie wskazywać, że jest to kontynuacja filmu z 2003 roku. W rzeczywistości jest to całkiem osobna produkcja.

Film „Asymetria” nie trafi do kin. Jest dostępny jedynie po wykupieniu płatnej subskrypcji, którą można znaleźć – TUAJ. Wraz nową produkcją za darmo otrzymamy dostęp do kultowej „Symetrii”.

Zarys fabuły jest dość tajemniczy, wiemy jednak, że akcja rozgrywa się w realiach polskiego podziemia kryminalnego i momentami przenosi się do zakładów karnych. Oficjalny i nieco enigmatyczny opis filmu podaje – Wszystko, co dobre… źle się kończy. Poczuj przedsmak mocnego męskiego kina w dramatycznej opowieści o życiu skazanym na piekło. Tutaj nie ma szczęśliwego zakończenia.

Kilka słów o filmie powiedział „Misiek z Nadarzyna„, który pojawi się na ekranie i zagra samego siebie. W obsadzie znalazł się także dolnośląski gangster Jacek B., ps. „Lelek”., który wcielił się w rolę adwokata i był odpowiedzialny za konsultację przy tworzeniu filmu.

Wyświetlam kilka 60-tek, przez których oczywiście sam miałem problemy i wyroki, także są wymienieni z pseudonimów z Łomży panowie – powiedział „Misiek z Nadarzyna” w rozmowie z portalem Kryminalna Polska.

Z Asymetrii, po części jest troszeczkę nawiązany, bo też będą sytuacje, które odbywają się w zakładzie karnym, celi. Ale wiele będzie sytuacji różnych, będą momenty miłosne, awanturnicze, momenty gdzie zwykli ludzie gdzieś tam się zamotali, musieli komuś oddać pieniądze i przez co są później różnego kalibru problemy. Jedne kończą się źle, drugie jeszcze gorzej. Także to będzie pokazane po części wszystkiego. Oczywiście to, co w rzeczywistości też miało miejsce, gdzieś tam w Warszawie, czy okolicach – dodał.

W Asymetrii zobaczymy także kilka postaci, które zdążyliśmy już poznać w filmie Niewolskiego z 2003 roku m.in. Zborka (Andrzej Andrzejewski) i Adolfa (Dariusz Biskupski). Główna rolę w Asymetrii zagrał Mikołaj Roznerski (“Supermarket”, “Chcę się żyć”). W obsadzie znaleźli się także Marek Molak, Mateusz Nędza, Paulina Szostak, Popek, Oliwia Hołozubiec, Michał Włodarczyk, Mateusz Murański, Grażyna Szapołowska, Piotr Fronczewski, Adriana Kalska oraz Jan Frycz.

 

Zostaw odpowiedź