Próba przemytu narkotyków za 250 tysięcy złotych do aresztu śledczego w Opolu

Fot. Zawartość paczek wysłanych do osadzonych, SW
0 8 560

Jak poinformował Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Opolu 21 maja strażnicy zabezpieczyli ogromne ilości narkotyków, które miały trafić do osadzonych.

Opolscy więziennicy w wyniku prowadzonych wcześniej czynności profilaktycznych posiadali informacje, że może dojść do próby przemytu niedozwolonej substancji w korespondencji adresowanej do trzech skazanych.

Kiedy przesyłka nadeszła, a skazani potwierdzili, że są jej adresatami, dokonano jej zarekwirowania, a następnie sprawdzenia. W grzbietach 5 zeszytów ujawniono 5 zawiniątek zawierających jasnobeżowe kryształki.

Trzy koperty o wymiarze 28,5 cm na 36 cm zawierały też 3 programy telewizyjne i 6 długopisów. Całość przekazano Policji do analizy, w wyniku której okazało się, że kryształki to MDMB (syntetyczna marihuana – PINACA). Tą samą substancją nasączone były 3 koperty.

Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 6150 porcji narkotyków, których wartość została oszacowana na 250 tys. zł. W jednostce są prowadzone czynności wyjaśniające. Trwa ustalanie nadawcy przesyłki. Wystąpiono też o ukaranie skazanych.

To już kolejna w tym miesiącu próba przemytu zabronionych substancji do Aresztu Śledczego w Opolu. 13 maja zabezpieczono znaczne ilości dopalacza o  nazwie „mocarz”, którego wartość mogła wynieść 60 tysięcy złotych.

Źródło: Facebook

Zostaw odpowiedź