Brytyjski narkogangster musi oddać 6 milionów funtów

Fot. zabezpieczona kokaina, policja
0 15 167

Jamie Simpson to członek zorganizowanej grupy przestępczej, która dokonała największego ujawnionego przemytu kokainy w historii Wielkiej Brytanii.

Przestępca należał do 17 osobowego gangu. Cała grupa w kwietniu 2019 roku została skazana na łącznie 117 lat więzienia. Simpson usłyszał wyrok 11 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności.

Przemytnicy byli odpowiedzialni za dostarczenie na teren swojego kraju Forda Transita wypełnionego kokainą. Łącznie w aucie znajdowały się narkotyki o wartości co najmniej 20 milionów funtów. To największa dostawa tej substancji psychoaktywnej zabezpieczona przez brytyjskie służby.

Jak przekazał śledczy David Keane, podejrzani zwrócili na siebie uwagę prowadząc niezwykle luksusowy styl życia.

Fot. aresztowanie przemytnika po pościgu na autostradzie, policja

Gang rozbito w 2018 roku, a Simpson został schwytany 2 czerwca, po pościgu na autostradzie, kiedy to na boso próbował uciekać przed funkcjonariuszami.

W piątek 15 maja sąd w Liverpoolu zdecydował, że skazany mężczyzna jest zobowiązany do oddania zarobionej nielegalnie fortuny w kwocie 6 143 854 funtów.

Sześć milionów z tej kokainy należało do niego, resztę miały nabyć inne grupy przestępcze. Simpson już zawsze będzie winny pieniądze i zacznie prowadzić życie na debecie dopóki nie odda całej kwoty. Kiedy skończy odbywać karę będziemy mieć możliwość skonfiskowania każdej wartościowej rzeczy jaką kupi. To oznacza, że już nigdy nie wróci do takiego życia jak z przed aresztowania” – powiedział detektyw Giles Pierce.

Źródło: dailymail.co.uk

Zostaw odpowiedź