Powstanie film o zebraniu szefów mafii w Apalachin

fot. zdjęcie z planu filmowego
0 2 636

Produkcja będzie nosiła tytuł Apalachin i będzie opowieścią o słynnym spotkaniu mafijnych bossów w latach 50-tych. 

Głównym bohaterem filmu będzie policjant Ed Croswell (David Arquette), który odegrał kluczową rolę w odkryciu konferencji z udziałem ponad 100 największych ówcześnie przedstawicieli amerykańskiego świata przestępczości zorganizowanej.

Konferencja odbyła się 14 listopada 1957 roku w Apalachin, małej miejscowości liczącej zaledwie nieco ponad 1100 mieszkańców.

Szum i burza wokół mafijnej konferencji wywołały publiczną dyskusję w amerykańskich mediach i nie tylko. Nagle okazało się, że istnieje silne podziemie przestępcze, choć do pory FBI pod rządami Johna Edgara Hoovera, zaprzeczało istnieniu zorganizowanej przestępczości na terenie Stanów Zjednoczonych.

fot. samochody mafiosów w Apalachin

Scenariusz do filmu został napisany przez reżysera Abeckaser’a wraz z Jon’ym Carlo, który również pojawi się na ekranie. Oficjalnie ruszyły już zdjęcia do filmu, a jego premiera planowana jest na 2019 rok.

Na ekranie będziemy mogli zobaczyć także dwójkę aktorów z Rodziny Soprano – Jamie-Lynn Sigler znaną jako Meadow Soprano oraz Garry’ego Pastore, który zagrał epizodyczną rolę.

źrodło: deadline.com

 

 

 

 

 

 

Zostaw odpowiedź