Powstaje wysokobudżetowy film o Zdzisławie Najmrodzkim – słynnym przestępcy PRL-u

fot. Najmrodzki, youtube
0 5 684

„Najmro” będzie wysokobudżetowym filmem akcji, opartym na prawdziwej historii Zdzisława Najmrodzkiego, najsłynniejszego zbiega czasów PRL, który w latach 70. i 80. aż 29 razy uciekał z więzień oraz aresztów i wymykał się policyjnym pościgom, stając się legendą za życia.

Jak zapowiadają twórcy ta historia to przede wszystkim jednak opowieść o pragnieniu intensywnej miłości i nieograniczonej wolności.

Za kamerą stanie Mateusz Rakowicz, autor krótkometrażówki „Romantik”, a także twórca teledysków m.i.n. Ani Dąbrowskiej, Natalii Sikory czy Pezeta.

Obraz zapowiadany jest jako film sensacyjny z elementami kina biograficznego, ujęty w konwencji ballady łotrzykowskiej. Scenariusz reżyser napisał wspólnie z Łukaszem M. Maciejewskim („Czerwony Pająk”, serial „Król”).

W głównej i tytułowej roli obsadzony został Dawid Ogrodnik („Chce się żyć”). W obsadzie znaleźli się również Jakub Gierszał („Najlepszy”), Robert Więckiewicz („Kler”) oraz debiutująca na dużym ekranie Masza Wągrocka (seriale „Diagnoza”, „Król”).

Zdjęcia do filmu startują 9 maja i potrwają do 30 czerwca. W sumie 35 dni zdjęciowych zaplanowano Krakowie, Zabrzu i Warszawie. Producentem „Najmro” jest TFP.

Budżet filmu szacowany jest na 8 mln złotych. Produkcję kwotą 2 mln pln wsparł Polski Instytut Sztuki Filmowej.

źródło: http://filmstart.pl/index.php/2019/05/06/dawid-ogrodnik-jako-zdzislaw-najmrodzki/?fbclid=IwAR2jy3S9uK4xMGLkfDqRgYx15A11LC-47q8PRBu81rWcITkb0wxarZev_2A

Zostaw odpowiedź