Powstaje serial o gangsterskiej Warszawie lat 30

fot. materiały prasowe
0 2 240

„Król” to gangsterski serial, który rozgrywa się w mafijnym półświatku Warszawy lat 30. XX wieku. Akcja zaczyna się w zatłoczonej sali Kina Miejskiego, gdzie trwa pojedynek bokserski o drużynowe mistrzostwo stolicy między falangistą Andrzejem Ziembińskim a Jakubem Szapirą, którego dopinguje środowisko żydowskie.

Walce przygląda się Kum Kaplica – stary bojownik PPS, socjalista i król warszawskiego półświatka. Główną rolę w serialu, czyli postać Jakuba Szapiro, zagra Michał Żurawski. Aktor współpracował już z Canal+ – wcielał się w tytułową postać w serialu „Kruk. Szepty słuchać po zmroku”.

Z kolei Kacper Olszewski wystąpi jako Mosze Bernsztajn. W obsadzie pojawią się: Arkadiusz Jakubik (Kum Kaplica), Magdalena Boczarska (Ryfka Kij) i Borys Szyc (Janusz Radziwiłek), a także: Andrzej Seweryn, Piotr Pacek, Lena Góra, Aleksandra Pisula, Paweł Wolak, Bartłomiej Topa, Adam Ferency, Krzysztof Pieczyński, Piotr Żurawski, Aleksandra Konieczna, Masza Wągrocka, Mikołaj Kubacki, Barbara Kurzaj, Marcin Pempuś, Andrzej Kłak, Michał Kowalski, Andrzej Szeremeta, Krzysztof Rogucki i Wojciech Urbański.

Zdjęcia do „Króla” wystartowały w zeszłym tygodniu.

Ekipa filmowa będzie pracowała w Warszawie i Łodzi. Reżyserem jest Jan P. Matuszyński, który ma na swoim koncie m.in. film „Ostatnia rodzina” oraz serial „Nielegalni” (także dla Canal+). Serial prawdopodobnie nie trafi na antenę Canal+ jesienią.

Czytaj więcej na: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/canal-kreci-serial-krol-arkadiusz-jakubik-magdalena-boczarska-andrzej-seweryn-borys-szyc?fbclid=IwAR3NDZf0fAdZMpBPAkhBzPRTeFjYsyyh8XnER-t4peEs9Vjq-V3AmxYKo3Q

Zostaw odpowiedź