Pod wpływem 3 narkotyków przewoził w bagażniku 2 kg marihuany, pasażer był poszukiwany

fot. zabezpieczone narkotyki
1 4 930

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Samochodową Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie w trakcie kontroli drogowej zatrzymali poszukiwanego 38 – latka.

Okazało się również, że mieszkaniec powiatu będzińskiego ukrył w bagażniku pojazdu prawie 2 kg marihuany. Odpowiedzialności karnej nie uniknie również kierowca auta, który prowadził samochód najprawdopodobniej pod wpływem narkotyków.

Na drodze krajowej nr 6 w rejonie miejscowości Warszkowo policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki Audi, którego kierujący popełnił wykroczenie w ruchu drogowym.

W pojeździe poza 32 – letnim kierującym znajdował się także pasażer. Obaj mężczyźni na widok policjantów zaczęli zachowywać się nerwowo. W trakcie legitymowania okazało się, że 38 – letni pasażer pojazdu jest poszukiwany. Do pomocy włączyli się policjanci z Komedy Powiatowej Policji w Sławnie. W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze ze Szczecina  w bagażniku pojazdu ujawnili sporą ilość środków odurzających w ilości prawie 2 kilogramów marihuany.

Mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do sławieńskiej jednostki. Okazało się, że ujawnione narkotyki należą do pasażera pojazdu, mieszkańca powiatu będzińskiego. Kierującego audi przebadano na zawartość narkotyków w organizmie.

Elektroniczny analizator wskazał, że znajduje jest pod działaniem amfetaminy, metamfetaminy oraz kokainy. Policjanci mieszkańcowi Słupska zatrzymali prawo jazdy.
38 – latek usłyszał już zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, zagrożony karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Sąd zdecydował o zastosowaniu wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

32 – letni mieszkaniec Słupska najprawdopodobniej odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających, za co grozi kara nawet do 2 lat  więzienia i zakaz prowadzenia pojazdów.

źródło: policja.pl

1 komentarz
  1. hahaha mówi

    Pod wpływem 3 narkotyków przewoził w bagażniku 2 kg marihuany, pasażer był poszukiwany, i na co kłamiecie nic w tym temacie nie ma o 3 narkotykach, że pod wpływem 3 narkotyków przewoził marihuanę, hahaha…

Zostaw odpowiedź