Polska przemytniczka ścigana przez INTERPOL wpadła w Argentynie

fot. Sylwia Sulecka, zdj udostępnione przez Interpol
0 4 120

Interpol poinformował, o aresztowaniu przemytniczki poszukiwanej na całym świecie. Kobieta została zatrzymana przez policję w Argentynie.

41-letnia Sylwia S. była ścigana przez polskie władze na podstawie czerwonej noty Interpolu, wystawionej w 2011 r. Oznacza to, że podejrzana była poszukiwana w 194 krajach, jako bardzo groźny przestępca.

Aresztowanie ma związek z operacją INFRA, która miała na celu namierzenie przestępców w Ameryce Południowej. Podejrzaną udało się namierzyć dzięki systemowi rozpoznawania twarzy. Oddział Interpolu z Buenos Aires i Warszawy porównał zdjęcia poszukiwanej co umożliwiło jej zidentyfikowanie.

fot. Sylwia S. po aresztowaniu, argentyńska policja

S. została aresztowana i przesłuchana w Buenos Aires. Ostatecznie przyznała, że jest poszukiwaną osobą. Dowody ujawnione w międzynarodowym śledztwie wskazały, że podejrzana przybrała nową tożsamość w Boliwii, a następnie zamieszkała w Argentynie.

Obecnie przemytniczka czeka na ekstradycję do Polski, gdzie zostanie osądzona.

System rozpoznawania twarzy, który pozwolił na aresztowanie przemytniczki, został stworzony przez Interpol w 2016 roku. Zawiera ponad 52 tysiące zdjęć ze 179 krajów. Na co dzień korzysta się z niego w celu namierzenia przestępców, porównania miejsc zbrodni, podejrzanych, a także w poszukiwaniu osób zaginionych.

źródło: interpol.int

Zostaw odpowiedź