Policjant pod wpływem alkoholu użył broni. Sprawą zajmuje się prokuratura

Fot. zdjęcie podglądowe
0 1 744

We wtorek doszło do pościgu za podejrzanymi, którzy autem próbowali uciec przed policją. W trakcie czynności jeden z funkcjonariuszy oddał strzały z broni. Jak się okazało, znajdował się pod wpływem alkoholu.

Funkcjonariusze wiedzieli, że w aucie znajdują się osoby podejrzane o popełnienie przestępstwa, w związku z czym chcieli zatrzymać pojazd do kontroli. Kierowca podjął jednak próbę ucieczki. W trakcie pościgu stwarzał on zagrożenie dla innych osób.

W Inwałdzie policjanci – wykorzystując swój radiowóz jako środek przymusu bezpośredniego – zatrzymali ścigany samochód. Osoby jadące audi zaczęły uciekać pieszo. Po krótkim pościgu, w trakcie którego policjanci oddali kilka strzałów ostrzegawczych, 32-letnia kobieta i dwaj mężczyźni w wieku 40 lat, zostali obezwładnieni i zatrzymani. Nikt nie doznał obrażeń ciała” – poinformowała rzecznik wadowickiej policji mł. asp. Agnieszka Petek.

We wtorek funkcjonariusz komendy powiatowej w Wadowicach stawił się do służby i zaraz po jej rozpoczęciu udał się na akcję. Po niej – zgodnie z procedurą – policjant został poddany badaniu na zawartość alkoholu. Wykazało ono, że jest pod działaniem alkoholu. Policjant został zawieszony w czynnościach służbowych. Wszczęte zostało wobec niego postępowanie dyscyplinarne oraz postępowanie administracyjne zmierzające do wydalenia ze służby” – przekazała Petek.

Sprawą policjanta pod wpływem alkoholu zajęła się małopolska prokuratura.

Źródło: PAP

Zostaw odpowiedź