Policjanci działali niczym mafiosi z „Gomorry”. Handel narkotykami, tortury, wymuszenia

Fot. podejrzani funkcjonariusze policji, mat. prasowe
0 8 544

Karabinierzy z posterunku policji we włoskim mieście Piacenza usłyszeli zarzuty. Po raz pierwszy w historii kraju posterunek został zabezpieczony na potrzeby śledztwa.

Włoskie media porównały zachowanie funkcjonariuszy do działań bohaterów „Gomorry”, powieści przedstawiającej historię neapolitańskiej mafii.

W akcie oskarżenia obejmującym funkcjonariuszy znalazły się m.in. takie przestępstwa jak wymuszenia, handel narkotykami, oszustwa. Karabinierzy mają być także odpowiedzialni za przeprowadzanie tortur.

Karabinierzy z regionu Emilia-Romania kontrolowali nie tylko rynek narkotykowy, ale także lokalnych handlarzy.

– Mam kłopot z nazwaniem tych osobników karabinierami, bo zachowywali się jak przestępcy. Na tym posterunku nie działo się nic zgodnego z prawem. Wszystkie te najcięższe przestępstwa zostały popełnione w szczytowym okresie zamknięcia kraju z powodu pandemii, przy lekceważeniu najbardziej elementarnych reguł ostrożności wprowadzonych na mocy dekretów prezesa Rady Ministrów -powiedziała szefowa prokuratury w Piacenzy Grazia Pradella.

Jak tłumaczą śledczy, kiedy w całym kraju obowiązywała kwarantanna, karabinierzy zajmowali się dostarczaniem narkotyków do dilerów przebywających w domach.

– To zdarzenia niebywałe i nie do opisania, niedopuszczalne czyny, które grożą splamieniem wizerunku formacji karabinierów – przekazał minister obrony Włoch Lorenzo Guerini.

Źródło: RMF24

Zostaw odpowiedź