Policja przejęła maszynę produkującą nawet 5 tys. tabletek ecstasy na godzinę

Fot. Przejęta tabletkarka, policja
0 7 195

Podczas akcji zabezpieczono również inne przedmioty mogące służyć do produkcji narkotyków, tabletki ecstasy oraz znaczne ilości MDMA. W dolnośląskim wydziale zamiejscowym Prokuratury Krajowej zatrzymanym dwóm osobom przedstawiono zarzuty wytwarzania znacznych ilości narkotyków.

Wszystko zaczęło się, kiedy to policjanci z Zarządu we Wrocławiu Centralnego Biura Śledczego Policji wpadli na trop produkcji tabletek ecstasy. Na efekty ich działań nie trzeba było długo czekać.

Dotarli oni do jednego z legnickich mieszkań, gdzie mogło dochodzić do przerabiania substancji psychotropowej MDMA w tabletki ecstasy. W tym lokalu odkryli tzw. tabletkarkę i inne przedmioty mogące służyć do produkcji narkotyków.

Zabezpieczone zostały także tabletki ecstasy, jak również znaczne ilości soli MDMA, z której można by było uzyskać ponad 5,5 tysiąca porcji handlowych narkotyku.

Podczas działań zatrzymano 2 osoby, którym prokurator Dolnośląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu przedstawił zarzuty dotyczące wytwarzania znacznych ilości środków psychotropowych w postaci tabletek ecstasy.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego i na wniosek prokuratora, sąd zastosował wobec zatrzymanych tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.

Śledztwo prowadzą policjanci z Zarządu we Wrocławiu Centralnego Biura Śledczego Policji wspólnie z prokuratorami Dolnośląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji we Wrocławiu Prokuratury Krajowej. Funkcjonariusze nie wykluczają kolejnych zatrzymań w sprawie.

Źródło: policja.pl

Zostaw odpowiedź