Polak skazany na 12 lat. Próbował przemycić heroinę za 1,25 mln funtów

Fot. Dariusz U., mat. prasowe
0 6 318

49-letni kierowca ciężarówki usłyszał wyrok w związku z przemytem znacznej ilości narkotyków. Mężczyzna próbował wwieźć na teren Wielkiej Brytanii heroinę.

Pochodzący z Ostrzeszowa Dariusz U. okazał się członkiem zorganizowanej grupy przestępczej. Przed sądem Chelmsford Crown Court przyznał się do stawianych mu zarzutów przemytu narkotyków klasy A, za co został skazany na 12 lat więzienia.

Polak jest jedną z setek osób schwytanych w wyniku złamania zabezpieczeń EncroChat. Śledczy, którzy dostali się do szyfrowanych wiadomości, umożliwili przeprowadzenie zatrzymań w kilku krajach. Jedną z takich operacji była największa akcja w historii Wielkiej Brytanii – aresztowanie 746 podejrzanych.

https://online-mafia.pl/2020/07/03/najwieksza-operacja-w-historii-wielkiej-brytanii-aresztowano-blisko-750-podejrzanych/

Szacuje się, że z komunikatora korzystało nawet 60 tysięcy osób – nie tylko na Wyspach. Funkcjonariusze Border Force w Harwich International Port w Essex byli przygotowani i czekali na przyjazd Polaka. Dariusz U. został schwytany 15 kwietnia.

Jak się okazało, w kierowanej przez 49-latka ciężarówce znajdowała się dostawa chipsów, w której ukryto 25 kilogramów heroiny. Wartość 50 paczek z narkotykami oszacowano na 1,25 mln funtów.

Poza niedozwolonymi substancjami zabezpieczono również urządzenie z EncroChatem. Na drugi dzień na telefon została dostarczona wiadomość „To ty?”. Niedługo później holenderskie władze aresztowały nadawcę sms-a.

Źródło: polishexpress.co.uk

Zostaw odpowiedź