Polak przemycał narkotyki w aucie oznaczonym logiem producenta szczepionki na Covid

Fot. Pojazd, który został wykorzystany do przemytu, policja
1 3 748

Prokuratura w Norwegii wydała akt oskarżenia przeciwko Polakowi, który odpowie za przemyt nielegalnych substancji.

50-letni obywatel Polski został schwytany w styczniu tego roku. Służby zatrzymały go, kiedy przypłynął na promie z Danii do Norwegii. Podróżował on pojazdem wynajętym na terenie Niemiec.

Co ciekawe, jego pojazd był oznaczony strzykawką oraz logiem firmy „Biontech”, która zajmuje się produkcją szczepionki przeciwko Covid-19.

Śledczy nie mają wątpliwości, że podszywając się pod wspomnianą firmę, chciał uniknąć kontroli i nie wzbudzać podejrzeń organów ścigania.

Nie ma wątpliwości, że samochód został oznakowany w sposób, aby sprawiać wrażenie, że pochodzi z firmy farmaceutycznej i bierze udział w walce z pandemią – potwierdziła prokurator Havard Kalvag.

50-latek został schwytany z transportem 40 kilogramów amfetaminy. Polakowi grozi aż 15 lat więzienia, jednak prawdopodobnie usłyszy wyrok 9 lub 10 lat pozbawienia wolności.

Nie chcę podawać konkretnej odpowiedzi, nie zdziwi mnie, że w tej konkretnej sprawie będzie dziewięć czy dziesięć lat kary – powiedziała Kalvag.

Oskarżony nie przyznaje się do winy, nie chce także wyjaśnić niczego śledczym. Jego proces rozpocznie się 5 sierpnia w sądzie rejonowym w Vestfold.

Źródło NRK
1 komentarz
  1. Awesome mówi

    Pomyslowo…

Zostaw odpowiedź